укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Урок читання у 3 класі

 

Урок читання у 3 класі

 

Л.Є. Зелена ,

спеціаліст вищої категорії,

Соледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступкеів №13

Артемівської міської ради Донецької області

                                                                                  

 

 

Тема. «Про справжню дружбу».

          В.О. Сухомлинський  "Кінь утік …”.

Мета: забезпечити засвоєння головної теми оповідання; удосконалювати уміння

           виразного читання та переказу тексту; вчити дітей аналізувати та    

           узагальнювати отриману інформацію; формувати комунікативну

           компетентність; розвивати звязне мовлення, творчу уяву, образне та

           критичне мислення; залучати дітей до міркування щодо проблем дружби;

           виховувати потребу справжньої дружби.                    

Обладнання: портрет В.О. Сухомлинського, прислівя про дружбу,

           виставка книжок, "картки успіхів”, "скарбнички”.

Тип уроку: вивчення нового твору.

 

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

              Привітання.

Ми посміхаємось сонечку:

-              Здрастуй, золоте!

Ми посміхаємось дереву:

-              Хай воно росте!

Ми посміхаємось друзям:

-              Дружба в нас міцна!

Ми посміхаємось до вас, любі гості,

-              І зичимо всі вам добра!

   Психологічна налаштованість.

- Сядьте зручно, заплющіть очі, тихо промовте: ”Я вчуся, я хочу вчитися. Я                            працюю. Я готовий до праці.”

-              Отже на уроці ми повинні бути:

       Уважними

       Розумними

       Організованими

       Кмітливими

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.      Бесіда.

-          Діти, на уроках читання ми зустрічалися з багатьма поетами і письменниками, які написали цікаві твори для дітей. Чи впізнаєте ви, хто зображений на цьому портреті?

-          Подивіться на ці задумливі очі, стільки в них добра, тепла, розуму. Це портрет видатного педагога, прекрасного письменника, в якого вчилися всі – і дорослі, і малі.

2 . "Довідкове бюро”.

1-й учень

В.О. Сухомлинський  народився 28 вересня 1918 року в селі Василівка на Кіровоградщині в селянській родині. Батько керував трудовим навчання у школі. Мати працювала у колгоспі.

2-й учень

  Ріс хлопчик жвавим і допитливим. Змалку любив малювати. Після закінчення школи став студентом Кременчуцького педагогічного інституту. А згодом – учителем української мови.

3-й учень

У 1948 році Василь Олександрович став директором Павлиської школи і 23 роки там працював. Написав 1500 казок для дітей, близько 50 книг та багато статей.

4-й учень

Твори В.О. Сухомлинського люблять і читають усі діти. Вони вчать нас доброти, справедливості, любові до природи, до близьких людей.

-          Усе своє життя В.О. Сухомлинський присвятив дітям. Свої спостереження за дітьми й роздуми він занотував і створив книги.

-          У нашій бібліотеці також є книги В.О. Сухомлинського. Ось вони перед вами.

Приходьте до бібліотеки, беріть книги, читайте їх і доброго навчайтеся.

-  Дякуємо нашим кореспондентам із  "Довідкового бюро” за цікаву інформацію.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

     1.   Методика "Передбачення за прислівями”

-          Прочитайте і складіть прислівя.

Справжнього друга…                 !      мов дерево без коріння

Друга шукай,…                           !      за гроші не купиш   

Людина без друзів,…                 !      а знайдеш – тримай

-          Якою темою їх можна обєднати?

         2. Мовна розминка.

 1) Вправи для очей.

             "Маятник” – рух очей праворуч, ліворуч.

              "Стовпчик” – рух очей вгору, вниз.

              "Катаємо мячик” – по колу вправо, вліво.

2) Гра "Звуки природи”

               Вітерець у лісі – ш-ш-ш

               Пролетів жук – ж-ж-ж

               Заспівав комарик – з-з-з

               Пролетів птах – шух-шух-шух

               Почули горобчика – цінь-цвірінь

               Синичку – ци-ци-пі

               Зозулю – ку-ку.

3) Гра "Переплутанка”

               иотшвра (товариш)

               аждбру   (дружба)

               оборадт  (доброта)

               ищрьсті  (щирість).

4) Робота над скромовкою.

Дівчинка Люба всім людям люба, тому що Любі, всі люди любі.

ІY. Повідомлення теми і мети уроку.

-                     Сьогодні ми прочитаємо оповідання В.О. Сухомлинського "Кінь утік…”  і на прикладах його героїв спробуємо розібратися, що означає "справжня дружба”.

Y. Вивчення нового матеріалу.

                         1. Виразне читання тексту В.О.Сухомлинського "Кінь утік…” учителем.

                   2. Перевірка первинного сприйняття тексту.

-          Чому в класі "запанувала тиша”?

-          Як, на вашу думку,  розуміє автор поняття "тиша”?

        Фізхвилинка.

  4. Словникова робота. 

             Інтерактивна  вправа "Мікрофон”.

Запанувала                          Таємниця

Почервонів                          Подив

Розголошуєш                      Вчинок

Обурення                            Тиша

-          Що це за стан людини "почервонів”?

-          Поясніть, як ви розумієте слово "розголошувати”.

-          Доберіть синоніми до слова "подив”.

-          Як ви розумієте слово "обурення”?

-          Як інакше можна назвати  "таємницю”?

5.      Повторне  читання тексту учнями (мовчки).

. Осмислення прочитаного.

1.      Гра "Розвідники”.

-     Який урок тривав у класі? Доведіть свою думку словами тексту.

-          Знайдіть у тексті речення, де є слово вчинив. Поясніть, що означає вчинок. Як це, на вашу думку, - "негарно вчинити”?

-                     Знайдіть і прочитайте речення, де йдеться про "вогнегривого коня”. Хіба насправді може                                                         бути кінь вогнегривий? Що може горіти? В якому значенні вжито цей вислів?

-                     Прочичайте, як учитель оцінив вчинок Віталика?  Чи можна назвати ці слова повчальними?

-                     Діти, як однокласники оцінили вчинок Віталика? Прочитайте.

YIІ. Робота над ілюстрацією до тексту.

-          Розгляньте малюнок (с.68) спробуйте розпізнати на малюнку дійових осіб твору. Доведіть свої твердження.

 -    Яка розмова відбувається між хлопцями?

-          Попрацюйте в парах, побудуйте звязне висловлювання (2-3 речення). Дайте поради хлопчикам, як їм порозумітися.

YIIІ. Виразне читання оповідання.

          1. Виразне читання оповідання за особами.

2.      Гра "Скарбничка”.

Діти читають текст упродовж 1 хвилини, відмічають. Потім знову читають той же текст за 1 хвилину. Різницю в кількості прочитаних слів кладуть до скарбнички.

3.      Бесіда.

-          Що значить "кінь утік”?

-          Як би ви замінили слова: "Давай коня”?

4.      Тестування за змістом тексту.

1). В якому класі учились діти?

             а) в першому;

             б) в другому;

             в) в четвертому.

2). Віталик отримав на уроці:

             а) двійку;

             б) записку;

             в) зауваження.

3). Якого коня намалював Петрик?

             а) червоного;

             б) крилатого;

             в) вогнегривого.

4). Після уроку Петрик сказав, що:

             а) кінь утік;

             б) кінь зник;

             в) не хоче давати коня.

Відповіді: 1) в;  2) б;  3) в;  4) а.    

5.      Інтерактивна технологія "Гронування”.

-          Давайте зясуємо яким повинен бути товариш і побудуємо асоціативний кущ.

 щедрим               справедливим             чесним

                                    

 добрим            Т О В А Р И Ш                ввічливим

                                

уважним              стриманим                    щирим

ІХ. Домашнє завдання.

      С.67-68, читати і детально переказувати оповідання, дібрати прислівя про дружбу.

Х. Підсумок уроку.

-          Чого нас вчить оповідання В.О.Сухомлинського "Кінь утік…”?

-          Прочитайте прислівя (с.69) розєднавши слова. Яке з них може стати порадою для Віталика? 

-           Давйте пограємо в гру  "Кмітливчики”. Попрацюйте в парах, складіть із рядків вірш про дружбу.                     

 

-          Підрахуйте, будь ласка, бали в "картках успіху” і передайте їх, я перевірю і виставлю  оцінки.

-          Я хочу подякувати вам за роботу на уроці і побажати добра і справжніх   друзів. Давайте станемо в коло і легким потисканням руки висловимо один одному подяку за роботу на уроці та подаруємо дружні усмішки.  

 


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Мерзляк Математика 6 клас гдз

Виленкин 5 математика

гдз математика 6 Виленкин


Погода

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

de