укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Урок фізики 11 клас Тема «Збережімо клімат за допомогою простих енергетичних рішень»

Урок фізики 11 клас Тема «Збережімо клімат за допомогою простих енергетичних рішень»

Анотація

 

 

Написання конспекту до уроку – прес-конференції для 11 класу «Збережімо клімат за допомогою простих енергетичних рішень»

-          Несерйозне ставлення молоді шкільного віку до проблем енергозбереження.

-         Розвиток в учнів громодянского обов´язкуй відповідального відносення з питань енергозбереження та економічних проблем в Україні.

-          учні 11 класу були поділини на 4 групи, у кожній по 7 учнів. Кожна з груп отримала завдання: пошук інформації у бібліотеки, інтернеті, а головне – зустрічь із спеціалістами з «Донбасенерго», «Тепломережа» м. Артемівськ, бісіди з батьками, знайомими, які працюють у поданих галузях з метою – з метою – зібрати інформацію з питань енергозбереження та екології, потім – опрацювання зібраної інформації учнями разом з вчителем фізики; визначення керівників уроку – спеціалістів, журналістів.

-         Результати роботи учнів з літературною та бесід зі спеціалістами з питань енергозбереження виявилися очікувано продуктивними. Школяри з великою зацікавленістю відвідали «Донбасенерго», «Тепломережу», спілкувалися зі спеціалістами, своїми батьками. За результатами екскурсії узагальнили та систематизували матеріали щодо вирішення проблеми енергозбереження. Відповідально поставились до подготовки уроку. Найголовніше це те, що вже під час підготовки до уроку вони почали уважно слідкувати за раціональним використанням води та електроенергіїу класі, вдома.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: «Збережімо клімат за допомогою простих енергетичних рішень»

 

Мета уроку: ознаокмити учнів з соціально-економічними способамивирішення екологічних проблем пов´язаних із споживанням електроенергії; виховувати зацікавленність питаннями енергозбереження й екологічних проблем держави.

Тип уроку: нестандартний, урок-прес-конференція.

Обладняння: 1.Таблиця «Споживачі електроенергії»;

                       2.Люмінесцентна лампа, лампа накалювання.

 

План уроку.

1.Організіційний момент : вступ.

2.Виступи учнів – «спеціалістів» з питань енергозбереження й екології.

3.Питання учнів – «журналістів».

4.Підсумок уроку.

 

Клас оформлено як прес-центр. У конференції беруть участь: учитель – «прес-секретарь», учень – «інспектрор Артемівської дільниці енергонагляду», учень – «інженер – тепломережі», учень – «спеціаліст – еколог», учень – «спеціаліст з питань енергзбереження», учні класу – «журналісти», які представляють різні українськи видавництва.

 

Хід уроку.

«Прес-секретарь». Простота і ясність електроенергії попродили у багатьох людей уявлення про невичерпність наших енергетичних ресурсів, притупили почуття необхідності в їхній економії. Між тим, електроенергія сьогодні стає дорожчою. Тому старий заклик «Заощаджуйте електроенергію!» став ще більше актуальним.

Будь які енергетичні затрати супроводжуються безперервним використанням природних ресурсів: води, нафти, газу, а це приводить до їх дефіциту та економічних проблем. Тому мета нашої прес-конференції – виявити, як та за рахунок чого можна заощадити електроенергїю у квартирах та на підприємствах нашої країни.

(Прес-секретарь знайомить «журналістів» з запрошеними «спеціалістами» і з регламентом виступів та відповідей на питання)

Питання (до інспектора Артемівської дільниці енергонагляду).

Яка ситуація в місті з питання щодо опалти за використану електроенергію? Якій метод боротьби зі злісними несплачувальниками?

Відповідь: заборгованність за використану електроенергію по Донецькій області на 1 жовтня 2008 року склала 562649 тис грн. Найбільшу заборгованність по Артемівську мають ДПКП «Енергетик» - 649,5 тис грн., РУ «Укрпромводчермет» - 117,5 тис. грн., БУ «Дорспецбуд» - 52 тис. грн., тролейбусне управління – 34,5 тис. грн., сільскогосподарські організації – 4 мил 500 тис. грн.. Національний диспетчерський центр України, с врахуванням оплати за електроенергію, виділив для Донецької області ліміт електроспоживання на жовтень в обсязі 1466,9 млн кВт/годин, що на 27% нижче очікуванного енергоспоживання. У ситуації, що склалася. З метою уникнення аварій в енергосистеми України, обласна енергопостачальна організація буде вимушена застосувати регулювальни заходи, до числа яких належить дуже непопулярні, графіки аварійного відключення в промисловості  та населення і, в першу чергу, на підприемствах для неплатниках.

Питання (до спеціаліста з енергозбереження).

У чому  ви вбачаете причини дуже високої витрити електроенергії? Як, на вашу думку, краще використовувати?

Відповідь: найбільшими споживачами електроенергії у камунально-побутовому господарстві є приватні будинки. Вони кожного року викостовують у середньому 400кВт на людину. З цієї кількості приблизно 280кВт використовується зовні квартири на освітлення та та побутові прилади будь якого призначення та 120 кВт – інжинерних установах та освітлення загально будових приміщень. Внутрішньоквартирне споживання електроенергії має приблизно 900кВт у рік на рахунокна «середню» міську квартиру з газовою плитою і 2000кВт – з електроплитою.

Середнє використання електроенергії побутовими приладами( із рахунка на родину з 4 чоловік ) наведено у таблиці.

Таблиця. Використання електроенергії.

Прилад

Установлена потужність, кВт

Річне використання, кВт*г

Серідня кількість годин робота за рік.

Електроплита

5,8

1100

1400

Холодидьник

0,15

450

3000

Телевізор

0,2

300

1500

Праска

1

100

200

Пилесос

0,6

60

100

Пральна машина

0,35

45

120

Отже потреба в енергіїпостійно зростає. Електростанції працюють на всю потужність, особливо восени та взимку. Споживання енергії зростає з 8˚˚ до 10˚˚, з 17˚˚ до 21˚˚. І в цей напруженний час десь необхідні для пудприємств кіловатчаси витрачаються марно. У пустих приміщеннях горять електролампи, працюють електроплитки, мерехтеть єкран телевізорів. Встановлено, що 15-20% використаної у побуті електроенергії, через небрежність та недбалість спожавичів не зберігаються.

У приміщеннях де вікна дивляться на північь та частково на захід та схід, потряпляє розсіяне світло. Щоб покращити природне освітлення кімнатфарбування стін та стелі рекомендовано використовувати у світлих тонах. Природнє освітлення залежить також від втрат світла через віконні шибки. Шибки. Які кокрив пил, можуть забирати до 30% світла. Наявність у данний час будь-яких хімічних препаратів для очищування шибок, дозволяє без фізичних зусиль утримувати їх чистими.

Значна кількість електроенергії марно витрачаеться вдень у квартирах першого поверху, а деяких будинків – другим та третім поверхом. Причина – хаотичне насадження зелені перед вікнами, що не дає проникати до квартир природнього денного світла. Згідно з існуючими нормами дерева требе насоджувати на відстані не ближче 5м від стіни житлового будинку, кущ – 1,5м.

Штучне освітлення створюється електричними світловими приладами. У сучасних квартирах розповсюджено три системи освітлення: загальне, місцеве, комбіноване.

При загальном освітленні можно працювати. Не напржуючи зір, Світильники загального освітлення зазвичай є найпотужними світильниками у приміщенні, їх основна мета – освітити все равномірно. Для цього зазвичай використовують стельові та підвісни світильники. Які встановлюють у центрі стелі. Загальне освітлення можно вважати достатньою, якщо на 1кв.м. площі доводиться 15-25Вт потужності ламп накалювання.

В одному чи декільках місцях приміщення треба забеспечити місцеве освітлення з урахування конкретних умов. Таке освітлення потребує спецсвітильників. Які встановлені дуже близько до письмового столу, крісла та інші. Так наприклад достатньо освітлення листа ватмана під час креслення забеспечує світильник з лампою накалювання потужностью 150Вт на відстані 0,8-1м. Штопання чорними нитками ( що вимагає дуже високої освітленності) можно виконувати при лампі потужностью в 100Вт на відстані 20-30см. Для тривалого читання рекомендується світильники з лампою накалювання 60Вт.

Комбінірованне освітлення досягаеться одночасним використанням ствітильників загального та місцевого призначення, а також за допомогою світильників комбінованого освітлення. До них відносяться багатолампові світильники (наприклад, люстри), які мають 2 групи ламп, одна з яких забеспечує місцеве, а інша – загальне освітлення . Місцевіе створюється світовими потоками, що спрямовані вниз (одна лампа накалювання на 100,150,200Вт), а загалом – світовим потоком. Який розсіяний у всіх напрямках (декілька ламп на 15-40Вт).

Найбільш раціональним є принцип зонального освітлення, який заснований на використанні загального, комбінованого та місцевого освітлення окремих функціональних зон. Якщо при освітлені цих зон викостовувати лампи спрямованого світла, настільні лампи, торшери, бра, то в квартирі стане затемленіше, а отже, й комфортніше. Для такого зонального освітлення підходять лампи в 1,5-2 рази менш потужні, ніж у підвісних світильниках. У результаті на кімнату 18-20кв.м. зекономлюються до 200кВт*г. на рік.

Більш досконалими джерелами світла є люмінесцетні лампи. Це різновид газорозрядного джерела світла. В котрому використовують здібність деяких речових (люмінофорів) світитися під дією ультрафіолетового випромінювання електричного розряду. Люмінесцетні лампи виготовлюють у вигляді скляних трубок з двома металевими цоколями, наповненими парами ртуті під низьким тиском. Така лампа має в порівнянні з лампою накалювання в 4-5 разів більш високу світлову віддочу і в 5-8 разів більший термін служби. Наприклад, світовіддача люмінесцентної лампи 20Вт дорівнює світову віддачу лампи накалювання 150Вт.

Існує думка про шкідливість люмінесцетного освітлення. Вона безпідставна. Навпаки, це освітлення дозволяє отримати м´яке розсіяне світло, менш сліплюче очі та викликаюче меншу їх втому.

Питання (до спеціаліста з енергозабеспечення).

У основному ви розповіли про світові споживачі. Яке значення у споживанні електроенергії мають інші, часто працюючі прилади: холодильник, пральна машина, пилисоси?

Відповідь: холодильник – енергоємний прилад. Оскільки холодильники постійно ввімкнуті в мережу, вони споживають стільки ж, а то й більше енергії, скільки електроплити: компрсорний холодильник – 250-450 кВт*г, абсорбціонний – 500-1400кВт*г на рік.

Холодильник треба ставити в найхолдніше місце кухні (ні в якому разі не до батареї, плити), бажано біля зовнішньої стіни, але не в притул до неї. Чим ниже температура теплообмінника з 21 до 20 градусів, холодильник починає разходувати електроенергії на 6% меньше. Льодова «шуба». Наростаючи на випаровувачі, ізолює його від внутрішньому об´єму холодильника, примушуючи вмикатися частіше і працювати кожного разу більше. Щоб волога з продуктів не намерзала на випаровувачі. Слід зберігати їх у коробках, банках та каструлях, які щільно закриті кришками, чи завернутими у фольгу. А якщо регулярно відтаювати та просушувати холодильник. Можна зробити його більш економним.

Пральни машини – найбільш економічни з точки зору споживання електроенергії автоматичні машини, вимкнення та ввімкнення котрих відбувається строго за програмою. Вони розраховані на одночасну загрузку визначеної маси сухої білизни. Перегружати машину не варто: її двигуну буде важко працювати, а білизна погано відпереться. Не слід думати. Що загрузивши бак машини тільки навпів, можна досягти економії прання. Половина потужності машини піде на те, щоб вхолосту гоняти воду в баку, а білизна чистіше все одно не стане.

Потужність праски досить велика – близько кіловата. Щоб досягти деякої економії, білізна повина бути трохи вологию: пересушене чи дуже вологе доведеться прасувати більше, витрачаючи зайву енергію. Масивну праску можна вимикати перед кінцем роботи за кілька хвилин: нею тепла вистачить на цей час.

Для ефективної роботи пилососа велике значення має гарна очистка пилозборника. Забите пилом фільтри утрудняють роботу пилососа, зменьшують тягу повітря. Для їхньої очистки треба мати щітки двох типів: пласку широку та вузьку довгу. Такими щітками легко видаляти пил як з пилозборника, так і з тканевих фільтрив.

Питання (до інженеру тепломережи).

Що ви можете ремендувати з питань збереження тепла у житлових приміщеннях?

Відповідь: підвищення витрат електроенергії викликає застосування електроопалювальних приладів (камінів. Радіаторів, конверторів та інші) додатково до системи центрального опалення, в котрому часто немає необхідності, якщо виконати найпростіші заходи, а саме: своєчасно готувати вікна до зими, привести до ладу до находження холодів віконні засуви; заслати підлогу товстими килимами; розтавити меблі так, щоб не заважати циркуляції теплого повітря від радіаторів, гардіни повинні бути не дуже довгими, щоб не затуляти батареї центрального опалення, прибрати зайву фарбу з батарей.

Якщо розглянути тепловий баланс житла, стане зрозуміло, що більша частина теплової енергії опалювальної системи йде на те, щоб перекрити витрати тепла. Вони в житлі з центральним опаленням та водозбереженням віглядают так:

-втрати через не утеплені вікна та двері – 40%

-втрати через віконне скло – 15%

-втрати через стіни – 15%

-втрати через стелю та підлогу – 7%

-втрати через користання горячою водою – 23%

Питання (до спеціаліста з енергозбереження).

Багато людей вважають що економія води це інша проблема, яка не відноситься до електроенергії. Чидіцсно це так?

Відповідь: насамправді економлячи воду ми зберігаємо електроенергію. Вода не сама потрапляє да наших будинків. Потужні насоси (помпи), які працюють за допомогою електромоторів, піднімають воду до потрібної вишини. Це витрата енергії не відображається на наших електролічільниках. Але величина витрати велика.

У деяких країнах Европи водоміри - невід´ємлема деталь будинку. Поради про економію води нескладні:

-непошкодженні крани у ванних кімнатах. Умивальниках та мойках;

-відремонтовані унітази;

-зменшення користування ванною за рохунок використування душу.

Питання (до спеціалісту-екологу).

Який виробник електроенергії є найбільш пошириним у нашій країні? У чому його проблеми?

Відповідь: у майбутньому електрична енергія буде вироблятися в основному тепловими електростанціями. Зараз вони виробляють більше ніж 80% енергії. Перевага ТЕС у тому, що їх можна розмістити на будь якій території, вони працюють практично на всіх видах мінерального топлива й виробляють не тільки електричну енергію, але й внутрешню (гарячу воду для опалення и водопостачання, пару для техничних потреб). Таке комплексне виробництво електричної та внутрішньої енергії сприяє підвищенню коефіціента споживання енергії палива до 60-70%.

Подальший розвиток теплоєнергетики стримується тим, що ТЕС являються одним из головних забруднювачів оточуючого середовища продуктами згорання.

Висновок уроку.  Прес-секретар:

Підводячи підсумки, хотілось б звернути увагу на наступне. Економія електроенергії необхідна в будь-якої пори року, будь-якого місяца чи дня. Але особливо вона вагома під час найбільш напруженного режиму роботи наших електростанцій, так званих ранкових і вечірніх годин – максимуму навантаження енергосистем. А найголовніше – бережливе ставлення до споживання електроенергії вдома, на виробництві збереже нашу Землю від дефіцита води, газу, нафти, від радикальних змін климату й від екологічних катастроф.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Мерзляк Математика 6 клас гдз

Виленкин 5 математика

гдз математика 6 Виленкин


Погода

Статистика



Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

de